Diagnoza ADOS -2Drodzy Rodzice, 

Pytacie nas, czy możecie się przygotować do badania ADOS -2 ? Oczywiście, że tak!

Przede wszystkim prosimy o zadbanie o to, by dziecko było w dobrym stanie zdrowia. Dzieci przeziębione, po chorobie lub przed chorobą wolimy zaprosić, w sytuacji pełnego komfortu. Prosimy, aby zjadły lekkie śniadanie, skorzystały z toalety przed badaniem.

Co możecie zabrać? Poprosimy o zabranie dla dziecka drobnej przekąski (ulubionej dla niego). Małe dzieci na czas badania pozostają bez smoczka. 

W trakcie badania spróbujcie zachować spokój. Dla małych dzieci jest to bardzo ważne, aby czuły się na spotkaniu bezpiecznie i spokojnie. Zależy nam na swobodzie zachowania dziecka, proszę nie instruować dziecka, nie powtarzać naszych poleceń. Wszystko co zaproponujemy dziecku jest zamierzone i zgodne z procedurą narzędzia. Wszelkie wątpliwości zostaną wyjaśnione Państwu na spotkaniu postdiagnostycznym, wobec tego prosimy o niezadanie pytań, co może rozproszyć zarówno nas jak i dziecko. 

Jak wygląda badanie? Podczas badania będzie obecnych 2 diagnostów, ale tylko jeden z nich prowadzi badanie z dzieckiem, tylko jedna osoba inicjuje kontakt z dzieckiem. Druga osoba jest ważnym obserwatorem, notuje zachowania dziecka. Ponadto całe badanie jest nagrywane na kamerę i odtwarzane w celu uzyskania 100% rzetelności (niezbędna jest zgoda na nagranie wizerunku dziecka w celach diagnostycznych). Jeśli będziecie chcieli Państwo je zobaczyć będzie to możliwe podczas spotkania postdiagnostycznego. 

Dla nowych klientów przeprowadzamy pełny wywiad z rodzicem, pierwsze spotkanie z dzieckiem (zapoznawcze, plus próbki kliniczne), badanie dziecka ADOS -2 , analiza, pisemna opinia, spotkanie postdiagnostyczne z rodzicem to koszt 1200 zł. 

Dla klientów Przestrzeń zmian - cena ustalana jest indywidualnie. 

Spotkania z rodzicem mogą być online.

Spotkania z dzieckiem są na miejscu. Płock, ul. Czereśniowa 10

Diagności ADOS-2 w Przestrzeń zmian: Agnieszka Dąbrowska, Magdalena Kołodziejska, Marzena Lichomska, Iweta Nowak